Fizik Tedavi Hastanesinin Açılmasıyla Birlikte Avrupa'dan Çok Sayıda Hasta Kırşehir'e Gelecek

150 yataklı olarak inşa edilen Kırşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde sona gelindi.

İnşası biten ve taşıma işlemine başlanan ve kısa bir süre içerisinde Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından açılışı yapılacak olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesiyle birlikte yerli ve yabancı olmak üzere hastalarla birlikte en az 500 misafirin Kırşehir’de ağırlanması bekleniyor.

TAMAMLAYICI TIP MERKEZLERİ DE OLACAK

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin ilk 5 pilot üniversiteden biri olarak tarım ve jeotermal alanlarında 7 farklı proje olduğunu açıklayan Rektör Karakaya , ”Bu projelerden üçü jeotermal tedaviyle ilgili ve bunların en önemlisi de Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi.Hastanede sporcu sağlığı merkezi ile geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi projeleri olacak. Geleneksel ve tamamlayıcı tıpta hem sertifika vermek hem de hastalarımızı tedavi etmek en büyük hedefimiz. Jeotermalde bir farkımız var onu da burada kullanmak istiyoruz.” dedi.

YURT DIŞINDAN DA ÇOK SAYIDA İNSAN GELECEK

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi projesi hayata geçirilirken amaçlardan birisinin de Türkiye’nin sağlık turizmine katkı sağlamak olduğunu aktaran Karakaya, şöyle devam etti:

“Bu hastaneyi uluslararası hale getirmek ve sağlık turizmine açmayı hedefliyoruz. Hastaneyi yaptırırken bir taraftan da Avrupa turları yapan şirketlerle görüştük. Almanya ve Belçika’da farklı görüşmelerimiz oldu. Hastanemiz açılma aşamasına geldi. Yatırımcılarla da görüşüyoruz. Yatırımcıların ilgisi var. 15 gün sonra bir görüşme daha yapacağız. Hastanemizi uluslararası sağlık turizmine hazırlayacağız. Gayemiz, Avrupa’daki yaş ortalamasının yükselmesiyle fizik tedaviye duyulan ihtiyacı ülkemizde, Kırşehir’de ve üniversitemizde karşılamak. Bu hastanenin nihai yapılış amacı da bu. Sağlık turizmiyle kendini tescil ettirmesi ve bu sektöre hizmet etmesi. Yatırımcılarla yapacağımız anlaşmalarla turlar vasıtasıyla biz Avrupa’nın yaşlanan nüfusuna Kırşehir’de hizmet veriyor olacağız.”

Haberler